Chcete vědět, jaký život vede nejbohatší žena na světě?

Nejbohatší žena na světě je až 16. nejbohatším člověkem ze všech. To tedy znamená, že prvních patnáct míst mezi největšími zbohatlíky zaujímají muži. Má také méně než poloviční majetek oproti onomu nejbohatšímu muži Jeffu Bezosovi. To nám ukazuje, že ženy mají stále co dohánět. I tak si ale jistě žije na velmi vysoké noze. Jaký je tedy život skoro sedmdesátileté dolarové miliardářky?
ulička v potravinách.jpg
Žena s největším jměním se jmenuje Alice Waltonová. Stějně jako mnoho bohatých žen, i ona získala své jmění od rodičů, tedy v tomto případě konkrétněji od svého otce. Byl zakladatelem známého amerického řetězce diskontních obchodů. Název tohoto podniku odvodil z počátečních tří písmen svého příjmení a anglického slova pro trh. Někteří z vás tak jistě tuší, o jakou firmu se jedná. Přesto, že se snaží udržet si soukromí, některé informace o jejím životě již pronikly ven. Jak už to v bohatých rodinách bývá, i ona se jako jediná odklonila od tradice a rozhodla se pro působení v jiném poli, než její sourozenci.
automobil a stodola.jpg
Věnovala se politice, svou vášeň ale nakonec našla v umění. Dnes vlastní velmi ceněnou sbírku uměleckých děl, která se může pyšnit kousky od vyhlášených umělců jako je Andy Warhol nebo Norman Rockwell. Všechna díla skladuje ve svém vlastním muzeu. Svůj první umělecký kousek si koupila již ve věku deseti let, od té doby je to hlavní bod jejího zájmu. Je tedy nutné uznat, že se velmi liší od obyčejných koníčků dnešních náctiletých.
pablo picasso.jpg
Ve volném čase se mimo jiné věnuje chovu koní. Je také považována za blízkou přítelkyni Hilary Clintonové. Zajímá se i o charitu, na kterou pravidelně přispívá. Přesto, že působí velmi pokorně a neužívá si příliš opulentního životního stylu, snesla se na ní vlna kritiky od zaměstnanců již zmíněného obchodního řetězce. Pracují často za minimální mzdu, a proto jí vyčítají nevšímavost k útrapám, kterými si prochází.